2017 m. gegužės 17 d., trečiadienis

Verslo valdymo sistemos evoliucija

1990 m. pirmą kartą verslo valdymo sistemos terminas buvo panaudotas Gideon Gartner‘io, tačiau sąvokos šaknys siekia 1960-tuosius metus. Tuo metu terminas buvo naudojamas kalbant apie atsargų valdymą gamybos sektoriuje. Programinės įrangos kūrėjai pateikė programas, kurios stebėjo atsargų valdymą, teikė ataskaitas apie jų statusą.

1970-taisiais visa tai evoliucionavo į atsargų planavimą (angl. MRP – Material Requirement Planning), kur sistemos jau turėjo produkcijos užsakymo grafiką, pagal kurį automatiškai buvo planuojamos atsargos.

1980-taisiais metais atsargų planavimo sistema dar labiau patobulėjo ir išaugo į sudėtingesnius gamybos procesus valdančią sistemą.

1990 m. tokios sistemos išsiplėtė tiek, jog apėmė bene visus versle veikiančius darbo procesus, vienydama ne tik gamybos procesus, bet ir kitus veiklą apimančius procesus, kaip buhalterinė apskaita, klientų aptarnavimas ir daug kitų taip įgaudama jau dabar naudojamą verslo valdymo sistemos terminą (angl. ERP – Enterprise Resource Planning).

Šiandieną verslo valdymo sistemos taip pat ir analizuoja verslo valdymo procesus, siūlydamos efektyvius bei optimizuotus verslo funkcijų sprendimus ir marketingo, elektroninės komercijos srityse. Dėl šių priežasčių daugelis šiandieninių kompanijų, norėdamos optimizuoti savo veiklą, daryti efektyvesne bei išnaudoti turimus resursus įgyjant konkurencinį pranašumą, diegiasi verslo valdymo sprendimus.

Konkurencinė aplinka skatina ne tik dideles įmones imtis veiklos efektyvumą gerinančių sistemų diegimo, tačiau jau ir vidutinio dydžio bei mažos kompanijos įsitikinusios, jog diegti debesų kompiuterijos principu veikiančias verslo valdymo programas yra teisingas sprendimas. Debesų technologija veikiančios programos ne tik taupo laiką, tačiau mažina investicijas į programas, kurių daugeliui verslų yra reikalingos. Verslo valdymo programos, veikiančios internete, yra lengvai adaptuojamos įmonėse, todėl darbuotojai gali labai greitai prisitaikyti prie pasikeitusios sistemos, o kai kurios jų netgi suteikia daugiau laisvės.

Kuomet nustojate galvoję apie verslo valdymo sistemų vertę ir naudą kompanijai, iš karto galite pamatyti visas priežastis, dėl ko jos tampa tokios populiarios 21 amžiaus versluose.

DINETA siūlo verslo valdymo sistemą DINETA.ekosistema, kuri apima buhalterinės apskaitos programą, kompiuterizuotą kasos darbo vietą, atsargų valdymą, klientų valdymo sistemą bei kitas integracijas. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą